oli sitten turha neuvola reissu tänään :(

NalleKarhuÄiti

Aktiivinen jäsen
10.04.2006
2 282
1
36
Vauvalla oli aika tänään 12.30.
Laitoin kaiken valmiiksi ja lähdimme 12.00 että keretään varmasti.
Vettä satoi niskaan ja lapset oli märkiä ennenkuin pääsimme kotipihaa kauemmaksi.
päästiin sinne ja odoteltiin 25min ja soitin kelloa ja tuli että varattu.
sitten odoteltiin vielä 45min ja sitten en jaksanut enää vaan puin lapsille vaatteet päälle ja lähdettiin kotiin.
2,5v ei halunnut kävellä joten olimme kotona hiukan ennen kolmea läpimärkinä ja nälkäisinä.
ja mie hiukan kiukuissanikin.
oishan ne voinu käydä sanomassa kun soitin kelloa että nyt ei kerkiäkkään eikä tyhjää ootatuttaa.
No joo onhan tää nyt aika pieni murhe mutta puolipäivää meni harakoille :(
 
Alkuperäinen kirjoittaja ??:
En ymmärtäny että mitä kelloa sä soitit?

meidän neuvolassa on oven vieressä sellainen kello josta painaessa terkkari vastaa sisään tai varattu.
Meillä on sellanen kiireetön terkkari jolla on aina aikaa joten joskus aikatalulut vähän lipsuu niin sillä jäin odottamaan.
Ajattelin etten kehtaa koputella jos on vaikka joku masentunut tai väsynyt äiti sisällä kun puheen ääni kuului odotushuoneeseen.
 
Alkuperäinen kirjoittaja joanna:
toimiko se kello edes? et kuuluko se ääni..? jos ei ni eihän se tienny et siä oot. itse oisin kyllä jo koputtanut jos kerta aika oli.

Kello toimi, ainakin terkkari vastasi että varattu.
no huomenna taas parempi päivä kun ei oo menoa mihinkään ja mies jää talvilomalle huomisen jälkeen niin :D
 

Yhteistyössä