Nyt kaikki kotikonstit POSKIONTELONtullehduksen päihittämiseksi ?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Tuhannen turilainen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

Tuhannen turilainen

Vieras
Siis nyt lähtee järki? 3 kertaa tämän vuoden aikana ollut jo tulehdus ja ja lisäksi 1 flunssa päälle. Siis parhaillaan oireet päällä ja tää on se kolmas kerta. Lääkekuuri loppui reilu 2vk sitten ja en uutta kyllä haluais hakea taas. Alkaa jo pikkasen hävettää kun kokoajan sairaana. Ja lisäksi työpäivä olis huomenna joten kaikki vinkin nyt kehiin!
 
Allergia lääkettä aloin eilen ottamaan. Nenäkannua mulla ei tällä haavaa ole, mutta taidanpa käydä huomenna ostamassa. Oisko jotain vinkkejä millä saada olo nyt helpottamaan?
 
Höyryhengittelyä ja sarvikuonolla huuhtomista.
Nenäsuihkeita ei kannata käyttää kuin max. pari viikkoa kerrallaan, tai kohta nenä menee tukkoon ihan sen takia että ei oo käyttänyt sitä. Eli kannattaa ostaa sitä NaCl-suihketta tai ihan ruiskulla laittaa keittosuolaa nenään.
 

Yhteistyössä