A
Annu
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja juupajuu:Alkuperäinen kirjoittaja Annu:Joka tapauksessa sen aikuisen on helpompi kestää ne vieroitusoireet, ku sen vastasyntyneen pienenpienen vauvan.
Mutta kukin tyylillään!
Kertoisitko minulle nämä oireet? Siis vastasyntyneen lapsen vieroitus oireet? On se vaan kumma että meillä ei olltu sellaista pientä "rääpälettä" millainen jokaiselle tupakoijalle tulee vaan 4kiloinen mötkylä, on se kumma ettei meidän lapsella ole koliikkia, niin kuin jokaiselle tupakoivan äidin lapselle tulee, on se kumma että lapsemme nukkuin 4kk eteen päin yöt, eikä huutanut vieroitus oireita, on se kumma että lapsemme on normaalisti ainakin tähän asti kehittynyt 4vuotias, on se kumma että lapsemme on sairastanut 5kertaa elämänsä aikana, 1 korvatulehduksen ja 4kuumetta vaikka tupakoivien äitien lapsethan ovat aina sairaana. Ja ne vasta syntyneiden vieroitus oireet oli mitä?
Oireet ovat samoja kuin sinulla, jos yrität lopettaa tupakan polton. Miksi et lopettanut? Miten voit olettaa, että lapsella ei ole/ollut mitään vieroitusoireita, jos itse et niiden vuoksi pysty lopettamaan?! Vai yrititkö edes?
Ja onneksi sait terveen lapsen, hyvä, ettet lopettanut polttamista!! *taputan käsiäni*