H
harmaana
Vieras
Minulla nyt kirvelyä alapäässä ja joskus sattuu selkäänkin. Söin yhden lääkekuurin virstatulehdukseen, koska pissatessa kirveli ja hiukan tuli vertakin. Minulle tuli uudelleen nämä oireet ja aikaisemmin lääkäri määräsi lääkkeet suoraan apteekkiin.Kävin sitten tarkastaa pissan ja tulehdusta ei ole.Pis sassa verta ja lääkäri kysyi onko min tulla kuukatutiset tai onko ne alkamassa juuri .Minulla siis kuukautiset oli parisen viikkoa sitten. Voiko minulla on alapää niin kuiva, että sinne tullut haavoja se tehnyt pissaan verta? Olen alkanut käyttämään pikkuhousun suojia päivittäin ja aloin miettiä, että olenko allerginen niille tai tekeekö se kuivuuden? Nyt monta päivää käyttämättä ollut ja nyt alkaa helpottaa kirvely. Lisäksi alaselkää jomottaa kovasti ja limaista vuotoa tulee.Varmasti ovulaatiosta johtuu.mietin, että voiko tämä johtua talvesta?Koska joka vuosi talviseen aikaa tätä esiintyy ja syöttävät sitten virtsatientulehehdukseen lääkkeet(koska aina pissassa esiintynyt verta ).
Myös jonain aikana yhdyntä sattuuu ja hiukan kirvelee. Taas joskus olen niin kostea, että ihmetyttää tämä kuivuus-kosteus vaihtelut. Mikä kumma tässä voisi olla?
Myös jonain aikana yhdyntä sattuuu ja hiukan kirvelee. Taas joskus olen niin kostea, että ihmetyttää tämä kuivuus-kosteus vaihtelut. Mikä kumma tässä voisi olla?