Neuvola

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja johanna
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
ei oteta automaattisesti.
mullehan kävi niin että olin yli puolenvälin raskautta ja kättäriltä soitettiin että klamydia löytyi.
MITÄÄN havaintoa mulla ei ole siitä milloin ja missä olen sen saanut,mitään oireita ei ollut.tai sitten olen sekoittanut ne raskausoireisiin.
saattaa olla pitkiä aikoja ennenkun tulee ilmi,kai se elää niin kauan kunnes hoidetaan antibiooteilla pois.
 
Minulta on joka raskaudessa kysytty neuvolassa, että otetaanko klamydia testi myös. Olen halunnut että otetaan, ihan vaan varulta, vaikkei ole ollut syytä klamydiaa epäilläkkään.
 
mulla kävi niin että kävin kättärillä (en muista minkä takia) ja ottivat papan.
sitten sanovat saoittavansa kun tulokset tulee mutta se venyi koska lääkäri ollu paikalla (?) mutta ekassa neuvolassa kun ottivat verikokeet niin seuraavalla kerralla oli tulokset jo valmiina.
miehellä meni tulosten saamiseen viikko kun hänetkin tietty sillon testattiin.

 

Similar threads

S
Viestiä
3
Luettu
6K
Aihe vapaa
vierailija
V
M
Viestiä
3
Luettu
257
M
K
Viestiä
15
Luettu
3K
S
T
Viestiä
10
Luettu
395
V
H
Viestiä
4
Luettu
258
P

Yhteistyössä