Näkyykö 4d:ssä hiukset? :D

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "pikkuinen"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

"pikkuinen"

Vieras
Hiphei. Tietääkö kukaan loppuraskauden 4d ultrassa käynyt, että näkyykö siinä jos vauvalla on paljon hiuksia. Me käytiin eilen ultrassa taas kerran vauvan pienen koon vuoksi ja sitten se lääkäri vaihtoi yhtäkkiä 4d -moodille sen laitteensa. Nähtiin pikkuisen kasvonpiirteet ja kaikki ihan arvaamatta <3 Mutta sen päässä oli just semmoinen tumma hiusten näköinen alue, mietittiin sitten vain, että voiko sinä näkyä hiukset vai oliko vaan jotain varjokuvaa? Kokemuksia?
 
Ei. Päässä näkyvä tumma hiusten näköinen alue ei ole hiuksia vaan aukile joka voi olla huomattavankin iso. Se tumma alue siis näyttää ns. reiän, joka näkyy ihon alla pään sisään.

Näin meille 4D ultrassa kerrottiin, kun ultraaja ääneen kertoi, miten aukile näkyy vielä isona kun kallon luut jatkavat siirtymistä paikoilleen.
 
heh no jo on aukile meidän vauvalla :D Siis nyt ei puhuta yhtään samasta asiasta. Siinä kuvassa ne hiukset olivat korvien ja silmien päälläkin, joka kertoisi siitä että saadaan toinen peikkovauva taloon. Keskimäisellä nimittäin oli aivan valtavat hiukset syntyessään. Nämä kun tosiaan näyttivät aivat siltä. Mutta pianhan se nähdään, kun syntyyy :)
 

Yhteistyössä