Mun sydämeni päältä vierähti iso, iso kivi ja kauas...

16.07.2008
321
0
16
jouduin siis luopumaan rakkaasta koirasta mun sairauden takia, koska en voinut enää käyttää ulkona. Joku reumasairaus ja jalat on pettäneet jo kerran alta.
Sitä ennen jouduin luopumaan kissoista, jotka olivat olleet meillä monta vuotta ,koska lääkäri väitti että ollaan allergisia. Lopulta selvisi että meidän oireet johtuivat homeasunnosta, ei eläimistä.
No kissat menivät sellaiselle ihmiselle joka tuo meille kissat takas! Mä olen niin onnellinen! Ja nää kissat ei ole mitään taviskissoja, vaan oikeesti rakastavat ihmisiä yli kaiken, helliä jne. Aluksi aattelinkin niitä vanhainkotiin. Eikä ne suinkaan kärsi kodin vaihdoksesta, ovat todella sopeutuvia ja rakastavia eläimiä.
Onneksi joskus käy jotain hyvääkin! Vakka olisin vuoden päästä täysin rampa, mulla on eläimet jotka rakastavat ja lohduttavat.
 
Ihanaa, että saat misut takaisin kolottavia niveliäsi ja mieltä lämmittämään.
Ystävä oli vuoden ulkomailla töissä ja 10-vuotiasta koiraa hoitanut toinen ystävä ei antanutkaan ystäväni koiraa takaisin, itkussasilmin kertoi ja oli ihan maassa.
 

Yhteistyössä