Mun olis tarvinnu ilmottaa EXlle et laps tarttee hoitajan ens yöks

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Borkku
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
B

Borkku

Vieras
joo tulee (mumminsa haki jo) isältää tänään viikonlopun vietosta ja isänsä äiti hoitaa tytön ens yön ja aamusta kouluun, mut mun olis EXn mielestä pitäny hänelle ilmottaa asiasta.

En ilmottanu ku mun mielestä ei ollu mitään syytä ilmottaa, tosin ei sieltäkään suunnalta oo ilmotuksia tullu vaika isä ei oliskaan viikonloppua viettäny tyttärensä kans vaan hoitaja on ollu hoitamas,mut mä oon taas paskis.

ja kyseessä 11 vuotias.

oli vaan pakko purkaa
 
on meilläkin yleistä että isä antaa lapset usein omalle äidilleen hoitoon, mutta jos minä teen saman(yleensä työvuoron takia) niin olen huono äiti. Et sellasia ne miehet on :(
 
hei.. meil kans ois pitäny isälle ilmoittaa kesälomareissusta joka tehtiin pohjoiseen sinä aikana kun isä sanoi että ei halua ottaa lastaan luokseen..

Kun lapsesi sun luona ,sinä päätät kuka lastasi hoitaa .. Ei isän tarvitse tietää..
 

Yhteistyössä