Mulla meinaa mennä hermo naapurin muksujen kanssa.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kuspääkö
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kuspääkö

Vieras
4v ja 6v tulevat meille kaksin kylään ja kyläily on pelkkää riehumista, hyppivät sohvilla ja sängyillä ja käyvät kaapilla kollaamassa itselleen syötävää. Selkeesti eivät oo kypsiä yksin kyläilyyn vielä. Mitenkähä sitä sievästi sanois naapurille asiasta? ITselläni 3 lasta ja ihan tarpeeksi hommaa kun niitä vahdin ja komennan, nyt joudun paimentaa naapurienkin lapsia.
 
Annat siis hyppiä sängyillä yms? Eivätkö tottele sinua?
Meillä ei TOD. vieraat lapset hypi meijän sängyillä.piste. Omat lapset saa hyppiä,mut
vieraat ei pöpöjään meidän sänkyihiin tuo.

Tuollaiset tottelemattomat vieraat lentäis meiltä ulos alta aikayksikön.
 
Meillä lapset kavereineen saa leikkiä vain lasten- ja olohuoneessa. Muihin huoneisiin ei ole vierailla lapsilla asiaa, poikkeuksena lasteni serkkupoika. Kaappeja ei tongi edes omat lapset keittiössä tai olkkarissa. :O Ei niissä ole lasten juttuja ainakaan meillä!

Jos vieraat menee kiellettyihin paikkoihin niin tarvittaessa vaikka kannan ne pois sieltä, ja sitä olen tehnytkin. Vieraille lapsille saa puhua tiukasti, niin kuin omilleenkin. Kyllä normaalit lapset yleensä älyää, ja jos ei niin on kotiinlähdön aika. ;)
 

Yhteistyössä