Moottoripyöräilijät ovat

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Aamukänni
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Just motarilla yks moottoripyörä päräytti kahden auton välistä... Siis ohistuskaistalla ja oik. puol. kaistalla ajaneen auton välistä meni, kun kait se ohittava auto ajoi tän motoristin mielestä liian hiljaa...
 
Ei kaikki motoristit ole vaaraksi liikenteelle.
On näitä autoilijoita jotka eivät osaa ottaa motoristeja huomioon liikenteessä ja aiheuttaa omalla huolimattomuudellaan onnettomuuksia.
Samoin kun kaikki liikenteessä olevat ovat vastuussa kanssa kulkijoita!
 
kyllä siellä liikenteessä on henkensä kaupalla kun pyörällä ajaa, pitkät valot päällä päivälläkin ja silti saa jokaista autoo varoa ettei jää yli-ajetuksi... :attn:
 
Juu kun moottoripyöräilijälle sattuu jotain siitä tehdäänkin iso juttu. Mutta ihan oikeasti kyllä näitä hulluja kaahareita löytyy myös autoilijoista. Niitä nyt vaan ei tietenkään uutisoida samalla tavalla, vai?

Niin ja tietysti tuon jutun perusteella AIVAN KAIKKI moottoripyöräilijät nyt ovat samanlaisia liikenteessä? Joopa joo kateelliset huutaa ensimmäisenä
 
Alkuperäinen kirjoittaja päätön:
kyllä siellä liikenteessä on henkensä kaupalla kun pyörällä ajaa, pitkät valot päällä päivälläkin ja silti saa jokaista autoo varoa ettei jää yli-ajetuksi... :attn:

NIin, mikään ei ole veemäisempää kuin motaristi, joka saakeli soikoon tulee vastaan pitkät päällä ja sokaisee koko tienoon. :kieh:
Ihan tahattomasti joskus tulee katsottua siihen valoonpäin ja hetkeen on silmät pimeänä. :(
 

Similar threads

Yhteistyössä