Mitä tekisit tilanteessani?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mashad Saber
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Mashad Saber

Vieras
Mieheni erittäin vanha täti kuoli, ja jäämistö jaettiin. Minä sain (pyytämättä) vanhat matot, joita kukaan ei ollut halunnut. Yökkivät vaan, että minä en ainakaan mitään vanhoja mattoja huoli nurkkiini, yök. No, anoppi kysyi, jos minä haluisin ne, niin otin :D

No, nuo matot on sellaisia aitoja itämaisia mattoja, arvoa niillä on yhteensä varmaan kymppitonnin verran. Möisitkö vai säilyttäisitkö? Nyt ne on rullalla aitassa.

Anoppi ajattelee, että sitten kun meillä on oma talo, niin matot laitetaan sinne. Toisaalta tuolla rahalla saisi lyhennettyä jäljelläolevasta suntolainasta kolmannes.
 
Minä myisin pois, koska eivät sopisi mun sisustukseen eivätkä muutenkaan olisi mun tyylisiä. Ihan miltä itestä tuntuu.


Ja mun mielestä mattojen ei tarvii olla noin sikahintasia! Myy ja osta halvemmat ;)
 

Yhteistyössä