Mitä kivaa Kajaanissa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Keittiönoita
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

Keittiönoita

Vieras
Eilen illalla seisoin Pasilassa asemalla ja kuulutettiin Kajaaniin menevä juna. Mulle tuli aika haikea olo ja mietin. että miks mun pitää mennä M-junalla Myyrmäkeen sen sijaan, että oikeasti voisin mennäkin Kajaaniin.

Joten kertokaapa....jos hyppäisitte yhtenä iltana Helsingistä Kajaanin junaan ja teillä olisi 2-3 päivää aikaa siellä Kajaanissa, mitä tekisitte? Toki voin itsekin googelattaa, mutta olisi mukavaa, jos joku nykyien tai entinen kajaanilainen kertoisi, missä kannattaa tällaisen pääkaupunkiseutulaisen käydä =)
 
no, mä en varsinaisesti ole kajaanilainen, en edes kainuulainen. Mutta pari kertaa kaupungissa vieraileena, niin ei siinä kaupungissa kyllä paljon nähtävää ole. Hienompaa siellä p-k seutuun verrattuna on LUONTO. Otat sukset mukaan ja teet pitkiä hiihtoretkiä niissä upeissa maisemissa. Ja kainuulaiset ihmiset on oikeita peikkoja. ;D
 

Yhteistyössä