Mitä käteen kylmäsormiselle 1-vuotiaalle talvella???

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kylmäverinen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kylmäverinen

Vieras
Meillä on hyvin viileä näppinen ja varpainen tyttö. Eilen oli Lassien talvirukkaset kädessä ulkona konttaillessa ja sisälle tullessa ihan kylmät sormet. Mitä ihmettä tuolle pitäisi hankkia talveksi, jotta tarkenee? Toki ohut villalapanen rukkasen alle, mutta riittääkö sekään kun on jo nyt niin viileät näpit? Esikoisen kanssa ei moista ongelmaa ole ollut, paljon lämminverisempi tyyppi.

Suositelkaa lämpimiä hanskoja/rukkasia! Ja jos jollain on vinkata mistä saisi villaisia sukkahousuja, niin kertokaa!
 
Meidän pojalle löytyi vime vuonna oikeat lammasnahkaiset rukkaset, niillä pärjäsi hyvin. Samoin sormikas + lapanen on yllättävän lämmin yhdistelmä. Jostain syystä perus topparukkanen ei meinaa yltää samaan.
 
No niin, nyt on pikaseen googlattu ja huutonetti metsästetty. Mukaan lähti huutiksesta lammaskintaat osta heti hintaan 2,50e :o) Katsotaan kuinka noilla pärjätään, vai tilataanko vielä uudet jostain. Kiitos kaikille!
 

Yhteistyössä