Mitä isokokoiselle juhliin päälle?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras...
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Voi ollla, että näistä on enemmän haittaa kuin hyötyä, mutta katselin pari mekkoa, joita ainakin itse voisin ajatella kokeilevani, miltä näyttäisivät oikeasti päällä.

http://www.ellos.fi/balsamik/mekko/429895?N=1z141naZ1z141poZ1z141sb&selArt=365120

En tiedä yhtään, minkämallinen vartalo sulla on tai minkälaisista mekoista yleensä tykkäät, mutta mä itse voisin ajatella esimerkiksi tän tyyppistä. Riippuen tietysti siitä, minkä näköinen olisi päällä ja minkälaatuiselta oikeasti vaikuttaisi.

http://www.ellos.fi/taillissime/mekko/442054?N=1z141naZ1z141poZ1z141sb&Nao=69&rcnt=100&Ns=RankValue1|1&selArt=365917

Tässä väri oli aika kiva, en tiedä, olisiko yläosa kuitenkin hieman liian arkinen? Samoin pituus on kiinni omasta pituudesta, että onko mekko minkään näköinen päällä.

http://www.yoursclothing.co.uk/C/All_Dresses-%2818%29.aspx#!/filter=true&categoryid=18&viewall=true

Lisäksi tuolta olen joskus tilannut vaatteita, mutta huomioitavaa siinä, että palautuskustannukset jäävät asiakkaan maksettavaksi, eli käytännössä pitää olla melko varma omasta koostaan tai yrittää myydä epäonnistuneet ostokset jollekin eteenpäin. Eli ihan sokkona sieltä on vähän riskialtista tilata. Toisaalta, olen monta kertaa löytänyt edukkaasti sellaisia vaatteita, joita ei Suomesta ole löytynyt oikeassa koossa.
 
Tän jo tilasin kun tilasin muutakin tuolta mutta ei kauheampaa ois voinu olla. Oli niinkuin ois ollu 8. kuulla raskaana..
http://www.ellos.fi/ellos-collection/mekko/428685?N=1z141poZ1z141sbZ1z141o7&Ns=RankValue2|1&Nao=1&selArt=365033

Eli lisää ideoita saa antaa. En oo vielä selvinny mihinkään ihmisten ilmoille kokeilemaan eri malleja.
 
En tiedä onko se suurin ongelma kun tottunut pukeutumaan mustaan niin tosi hankala mitään muuta ajatella. Mustia mekkoja ois kyllä jonossa joka putiikissa. Mut en halua kesäjuhliin täysmustaa.
 
toppi
http://www.hm.com/fi/product/25204?article=25204-B

kimono
http://www.hm.com/fi/product/28526?article=28526-A

superstretch housut
http://www.hm.com/fi/product/21127?article=21127-A

TAI joku kiva tunika..?
 
Moikka! Tilaa joku muu väri kuin musta, sininen, kuviollinen esim, ja joku ohuehko pashminahuivi ja hyvät korut ja nätit kengät. Tässä oma valikoima mistä katselen vaatteita, on plussakokoisia myynnissä.

Evans
Yours
Asos
Ellos
Cellbes
Zalando
Lindex
Next

Asoksella ainakin tosi nättejä :)

Ja jos aikaa/budjettia on, tilaa esimerkiksi jennyjosephilta tai jenjen housesta omien mittojen mukaan, ainakin istuu. Muista vain että voit joutua maksamaan tullin ja palauttaa ei voi!

Toivottavasti kiva vaate löytyy! :)
 
Esimerkiksi nämä näyttävät mun silmään kivoilta, makuja on tietysti monia!

http://www.asos.com/ASOS-Curve/ASOS-CURVE-Fit-Flare-Dress-With-Insert/Prod/pgeproduct.aspx?iid=3882889&cid=9577&sh=0&pge=0&pgesize=36&sort=-1&clr=Mono

http://www.asos.com/ASOS-Curve/ASOS-CURVE-Midi-Dress-In-Tropical-Floral-Print/Prod/pgeproduct.aspx?iid=3958020&cid=9577&Rf900=1465&sh=0&pge=0&pgesize=36&sort=-1&clr=Multi

http://www.asos.com/ASOS-Curve/ASOS-CURVE-Kimono-Drape-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=3634533&cid=9577&Rf900=1465&sh=0&pge=2&pgesize=36&sort=-1&clr=Electricblue

:)
 

Yhteistyössä