Mitä ihmettä minulle on tapahtunut?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras.k
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras.k

Vieras
Unohtelen yhtäkkiä aivan normaaleja asioita joita olen muistanut vuosikymmenet. Ekaksi lääkäri laittoi muistamattomuuden vauva-ajan piikkiin, mutta kun lapsi on jo 3v.

Nyt tähän tuli sellaisia aukkoja etten voi ajaa enää autolla. Unohdin mikä auton poljin on mikäkin, kun tulin risteykseen iski paniikki kummalle kaistalle on käännyttävä(ihan vaan kaksi kaistaa oli ja vain yksi sinnepäin jonne olin menossa). Mikä vipu on mikäkin autossa jne. eli onko se oikealla vai vasemmalla minkä olen automaattisesti osannut laittaa päälle.
Nyt monta kertaa olen unohtanut, että lapset söi juuri ja olen kattamassa pöytää uudelleen, kysyn haluavatko välipalaa vaikka äsken söivät nähteni jne.

Onkohan tämä normaalia? Lääkäri taas nauraisi pihalle jos sanon kun viimeksikin oli vain unen piikkiin menevää. Ja noita unohduksia en muista enää koskaan. Mies sanoo niistä.
Vähän alle 40v olen. Kai se suvussa oleva Levyn tauti ei vielä oireile?
 

Yhteistyössä