Mistä löytäisin vauvakuumeisen naisen?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "tonttu"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

"tonttu"

Vieras
Jouluna on aika kamalaa olla aikuinen sinkku. Siis sen ikäinen, että ihmiset odottavat, että ei viettäisi enää joulua vanhempien luona, vaan vaimon/ tyttöystävän (ja mahdollisten lapsien) kanssa. Sekä ehkä kävisi visiitillä vanhempiensa ja appivanhempiensa luona. Niinpä, kun tällainen aikuiselle sinkulle kamala joulunaika saapuu, niin on ehkä tavallistakin enemmän mielessä omat parisuhdeasiat.

Olenkin tässä miettinyt, mistä löytäisin naisen joka yhtä aidosti haluaisi löytää oman rakkaansa ja perustaa perheen, kuin mitä itse haluan.

Ehkäpä te osaatte kertoa, mistä löytäisin vauvakuumeisen ja sitoutumishaluisen naisen? Tai jos naisten kielellä sanotaan, niin mistä löytäisin epätoivoisen naisen? Ikäluokassa kolmekymppiset.
 
Minulla on semmonen ja en itse ole niinkään halukas lapsia enään tekemään, kumma homma että naisia pyörii ympärillä ihan haitaksi asti kun sain vampattua tuon yhden itselleni, nyt olisi vara valita jos niin haluaa en tiedä onko siihen syynä mulkkuni koko joka on aika iso ja osaan käyttää sitä, niin ainakin puhuvat tuolla kylilla ja naiseni on koko ajan sen kimpussa vaatimassa lisää.
 

Yhteistyössä