No kerron kumminkin jos joku sattuu olemaan ja menossa kans Turkuun. Caribiassa on tarjous 78e yö jäseniltä, linkki löytyy pamin sivuilta jäsenedut/uutiset ja sieltä linkin kautta varata yöpyminen. Ihan kohtuuhintainen, normaali hinta on 129e.
Lähellä Turun linnaa kelluu Aurajoella hostellilaiva nimeltä Bore. Yöpyminen maksaa alle viisikymppiä ja siihen kuuluu maittava aamiainen. Punkat ovat sellaisia mitä kuvittelisikin löytävänsä käytöstä poistetusta Ruotsin laivasta. Laivan saunan löylyt ovat kuumia ja tukalan kuivia, ainakin miesten puolella.
Birgittalaisluostarissa maksaa yöpyminen yhden hengen huoneessa 45 euroa / yö. Taitaa kuulua aamiainen samaan hintaan. Varsin keskeinen sijainti. Ei vaadi tiettyä uskontunnustusta. Googlaa "birgittalaissisaret turussa".