Minkä kokoinen on 9v poika?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "kummi"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

"kummi"

Vieras
Kummipojalle olen tilaamssa pyjamaa+sukkia. Mietin et onkohan kokoa 140 vai 150cm? Poika on aika pitkä ikäisekseen. Mitäs luulette?
Vanhempia en saa kiinni kun ovat töissä ja tilauksen tekisin mielellään nyt kun omat lapset päikyillä :)

Mitäs muuta ehdottaisitte lahjaksi 9v pojalle? Toiselle saman ikäiselle hieman hakusessa vielä...
 
Kysy niin pituus kuin sukan kokokin lapsen vanhemmilta. Poikien pituus vaihtelee tosi paljon ja jalan koko vielä enemmän. Ei ole kiva saada vaatetta, joka on valmiiksi pieni (ennätys on 4 numeroa liian pienet tossut) tai joka menee vasta parin kolmen vuoden päästä (samainen lapsi on saanut tuollaisenkin lahjan).
 
[QUOTE="vieras";22293019]Kysy äidiltä. Koska meillä on 7v noin 135cm ja käytää jo osittain tuota 140cm vaatteita.[/QUOTE]

näi on meilläkin ja siis todellakin 7v. Ja koska ap mainitsi lapsen olevan pitkä, niin ostaisin reilut.
 

Yhteistyössä