Millainen perheesi on? Millaisia ihmisiä me palstailijat olemme?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"Vieras"

Vieras
Kerro jotain itsestäsi, perheestäsi. Yhdistääkö meitä kaikkia jokin, vai onko meitä hyvinkin erilaisia?

Minä aloitan:

Olen 32-vuotias nainen. Elän avoliitossa 36-vuotiaan miehen kanssa, olemme olleet yhdessä 17v ajan, eli ihan teininä jo vakiinnuin. Meillä on kaksi poikaa, 13v ja 9v ikäiset. Tällä hetkellä ainakin tuntuu, että lapsilukumme jää tähän.
Lasten lisäksi perheeseen kuuluu kaksi lemmikkiä, eli maakilpikonna ja paimensukuinen lapinkoira. Olen hyvin eläinrakas ja ottaisin enemmänkin eläimiä, mutta mies ei niinkään innostu ajatuksesta.
Olen ammatiltani kokki ja työskentelen erään koulun keittiössä. Mies on postinjakaja, eli ns. perusduunareita. Ammattikoulu molemmilla käytynä peruskoulun jälkeen.
Asumme hirsitalossa maalla, rakensimme tämän unelmiemme talon v. 2010 ja se on meille todella tärkeä juttu. Haaveilimme talon rakentamisesta vuosia ja vihdoin se on totta.
 

Yhteistyössä