Miksi eskarin päättäjäiset on aamupäivällä ja miksei niistä edes olisi voitu informoida ajoissa.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja -------------
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

-------------

Vieras
Siksi ne lapset siellä päiväkodissa on, että tarvitsevat hoitoa aamupäivällä. Kello kymmenenhän on tosi näppärä aika ajaa takaisin päiväkotiin sitä juhlaa varten ja sitten takaisin töihin... Ja onnistuu toki meiltä kaikilta alle viikon varoitusajalta.

Ärsyttää!!!!
 
Hmm... mulle oli aikoinaan yleensä helpompaa mennä myöhemmin töihin kuin yrittää päästä aikaisemmin lähtemään (yleensä oli aina joku asiakas, josta ei meinannut päästä eroon). Joten noi aamupäivät oli sikäli kivempi.
 
[QUOTE="pk:n täti";23875154]Olethan muistanut lukea ryhmän ilmoitustaulua. Kevätjuhla kutsu on ollut siellä jo 3 viikkoa :)[/QUOTE]

No kevätjuhlakutsu siellä kyllä oli ja se juhla jo oli edellisviikolla. Tästä juhlasta ei ole ollut mitään infoa, paitsi joku epämääräinen maininta huhtikuussa.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Keittiönoita;23875167:
Hmm... mulle oli aikoinaan yleensä helpompaa mennä myöhemmin töihin kuin yrittää päästä aikaisemmin lähtemään (yleensä oli aina joku asiakas, josta ei meinannut päästä eroon). Joten noi aamupäivät oli sikäli kivempi.

Jep. Järjenkäyttö on toki sallittua eli olisi kiva että alkaisi vaikka sitten ysiltä.
Meillä oli eskariin tutustuminen (lapsille siis) klo 14. Ja vanhemmat siis veivät lapset sinne. Klo 15 tai 16 olisi ollut jo tosi paljon helpompi järjestää kuin keskellä päivää.
 

Yhteistyössä