Mikä mun pojalla voi olla?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ap
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

ap

Vieras
Itkeskelee ja valittaa kipua jalkataipeessa, tai hankala selittää, pippelistä viistosti ylöspäin, siinä missä jalka tavallaan loppuu ja alkaa maha. Ei oo loukannu mihinkään eikä näy mitään jälkeä, ei kestä oikein koskea ja kävely hankalaa ku sattuu! Poika 4,5v. Pitäsköhän tosta jo kysästä lääkäriltä?
 
Alkuperäinen kirjoittaja ap:
Ei oo ollu kauan äsken alko. Ei ole ennen tollasta ollu. Itkeskelee tos koko ajan eikä mitenkää oikein hyvä. Ja kipu ilmeisesti jatkuvaa!

Äkillinen kipu viittaa johonkin venähdykseen, ellei sitten ole kasvukipua. Tuon ikäisellä kasvukipu on hyvin mahdollista, ja voi olla tosi kivuliastakin. Anna kipulääkettä ja seuraile.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Tsirpukka:
Miun poijjaalla oli pienenä nivustyrä ja voi sitä itkua ja parkua :ashamed:
Tuntuuko kohdassa pattia?

En just pysty kokeileen ku aivan yhtäkkiä nukahti tuohon sohvalle. Äsken ku yritin kokeilla niin ei antanu oikein kunnolla koskeakkaan! Tuoki aika ihmeellistä et noin yhtäkkiä nukahti tuohon. Tommosta ei oo tapahtunu ennen!
 

Yhteistyössä