Mikä jäi kuvaamatta, kun ei ollut kameraa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ???
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

???

Vieras
Itseltäni on jäänyt kaksi loisto-otosta ottamatta, kun ei ole ollut kameraa matkassa. Siksi kannan nykyisin kameraa aina ja kaikkialla.

Onko sinulle käynyt näin ja mitä jäi kuvaamatta?
 
ison ammattiyhdistyksen pääjehu paskattaa koiraansa "meidän" puistossa eikä milloinkaan kerää jätöksiä!
kun rouva ulkoiluttaa turrea, hän siivoaa koiransa paskat.
 
Olin kaupasta tulossa ja näin linja-autopysäkillä kolme henkilöä. Kaksi nuorta miestä juttelivat toisilleen. He olivat ulkonäöltään jotain tyyliin Iranilaisia ja pukeutuneet erittäisi siististi ja kalliisti. Pysäkillä ollut kolmas henkilö oli vahvassa kännissä. Hänellä oli kaljapullo matkassa ja hän kusi pysäkin viereiseen puskaan kiitos paita päällä.

Asetelma olisi varmasti pääsyt riemurasian katsotuimmaksi kuvaksi. Se oli jotenkin niin hieno, että edelleen ärsyttää, kun ei ollut kameraa.
 

Yhteistyössä