siis niitä sulakkeita on monta joten tarkista onko kaikki sulakkeet joissa lukee hella (mittaritaulussa ehjiä /päällä asennossa, riippuen siitä miten uusi sulaketaulu teillä on
Jos sulakkeet ok, niin pyöräytä hellalevyt irti ja tarkista ihan ne sähköjohdot jotka tulee kiinni levyihin. Veikkaan että siellä on maajohto vaan irronnut.
[QUOTE="säkäri";30074378]Jos sulakkeet ok, niin pyöräytä hellalevyt irti ja tarkista ihan ne sähköjohdot jotka tulee kiinni levyihin. Veikkaan että siellä on maajohto vaan irronnut.[/QUOTE]
meinaakko että normi palstamamma tietää miten "hällänlevy pyöräytetään irti"?
Ei hele... Toiset kyselee tyhmiä ja jotku vastailee provoilla vielä tyhmempiä. sitte nää toiset uskoo niitä toisia. Ja sitte jollain lähtee henki tai palaa mökki. Huh. Ja moderaattoireita kiinnostaa vihapuhe.