Matkailuvinkkejä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Tiedon haluinen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

Tiedon haluinen

Vieras
Heips...
Kertokaahan millasia ehtoja etelään lähtiessä asettaisitte hotellille, kun matkassa on 1½ vuotias. Siis, että mitä pitäs hotellissa olla? Ja mitä kannattais suomesta viedä mukana? Ja onko kokemuksia maitotuotteista ulkomailla? Etenkin Portugalissa matkanneet, kertokaa!!!
 
-ilmastointi jos mahdollisuus että ilma helteinen
-en suosittelis hotellia jos esitteessä lukee että liikenteen melua saattaa kuulua huoneisiin, varsinkin jos lapsi herkkäuninen.
-aamiainen tai buffet aamiainen silloin yleensä lapsellekin löytyy jotakin pöydästä.
-huoneistohotelli myös hyvä, silloin voi tehdä omat sapuskat ja silloin myös jääkaappi käytössä
-lastenuima-allas
 
Kannattaa miettiä, haluaako parvekkeen vai terassin, molemmissa puolensa, jos parvekkeen kaide tarpeeksi korkea ja parvekkeella ei ole tuoleja, joilta voisi kivuta kaiteelle.. maaterassin ovea taas ei juurikaan voi pitää auki, kun 1-vuotias jo pinkaisee pihalle.
Viime keväänä olimme Lanzarotella ja niistä maidoista meidän leikki-ikäiset eivät pitäneet, vaan joimme mehuja ja pullovesiä.
Sitten taas kotona maitoa.
En myöskään haluaisi hotellihuonetta aivan uima-altaan vierestä, sillä kuten sanottua 1-vuotias.. Hyvää matkaa!
 

Yhteistyössä