Mansikoiden hinta on vähän pompsahtanut :D

  • Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti
Voi jestas.... koska tiedän, että mansikanviljely vaatii paljon työtä ja minua ärsyttää nämä valittajat, joiden mielestä ruoan pitäisi olla ilmaista tai maksaa jotain pari senttiä/l tai kg.... ihan niin kuin mansikat tuosta noin vaan tekemättä mitään ilmaantuu torille valmiina laatikoissaan! Ihan oikeasti kokeilkaa itse viljellä edes yhtä riviä mansikkapensaita, että saisi edes jonkinlaisen käsityksen mitä niiden eteen pitää tehdä.
Ostan mansikat, 10 taalaa kolme litraa.
Perunaa kylvin kaksi rivia, sipulia kaksi riviä, hernettä kaksi riviä, ruusupapua yhden rivin, salaattia vähän ja retiisiä vielä pistän. muutaman siemenen. Tomaattia kahdeksan tainta ja kurkkua seitsemän tainta.
 
  • Tykkää
Reactions: -Tosiystävä-