mä olin kyl ihmeissäni kun poika ei halunnut leipoo pipareita päiväkodissa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja pömppis
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

pömppis

Aktiivinen jäsen
07.04.2005
2 002
0
36
siis eikös kaikki lapset tykkää leipoo pipareita ? ja onhan tuo kotonakin leiponu tai auttanu pullan ja pipareiden teossa. päiväkodissa oli kuulemma kamala huuto ollu ku ei ollu halunnu :o oli sit kyllä syöny =)

mut poika nyt on muutenkin tollanen ärripurri kaikessa ei sitä pystys mitenkään opettamaan =) =)

siis sillehän on neuvolan paino/ pituus käynnitkin täys painajaista huutaa ku palosireeni viimeks otettiin mittaa 3 ihmisen kanssa eikä saatu =)

nyt sille näyttää olevan tonttulakki kamala ja alkaa siitä kiukkuaan. tiistaina on joulujuhla ja kaikilla tonttulakit.. paitsi sit varmaan tuolla mein pojalla =( oon jo nyt koittanu houkutella ja tutustuttanu tonttulakkiin mut huonolla menestyksellä..

ja näitähän on lukuisia.. toisin osa ehkä uhmaa mut ei toi kaikki voi olla ikää siis 3v5kk ja tuo pituus/ paino kammo oli jo 1v neuvolassa toisin sillon viä helppoa mut iän myötä vaan pahenee
 

Yhteistyössä