Mä hajoon tän hemmetin palokatastrofin kanssa ja näiden tautien ja kaiken, ottaa päähän!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja NeitiNasu
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

NeitiNasu

Aktiivinen jäsen
01.04.2004
15 255
0
36
Saasta!! Jätkä on kipeänä jälleen, kuumetta oli nukkumaan mennessä aika paljon vissiin kun jutteli itsekseen ihan pöpejä ja kiersi samaa kehää tossa matolla maahan tuijotellen. Nyt varmaan vähemmän, kun jaksaa jo huutaa tuolla sängyssä, annoin lääkettä ennen nukkumaan menoa. Voin kertoo, että seitsemäs viikko alkaa tätä tauti kierrettä ens viikon alusta, ja mä olen ihan hemmetin kypsä. Siis todella. Valmis lataamoon. |O |O

Ja sitt toi neiti. Juttutuokio palomiehen kanssa auttoi hetkellisesti, vaan nytpä se keksi pelätä sitten sitä telttahärdelliä mikä on rakennettu telineiden varaan tonne palaneen talon ympärille: en tiedä mitä se siinä pelkää, pelkää vaan. Ja juoksee ilta toisensa perään nukkumaan menon jälkeen tänne alas, kuulee muka ääniä ja kaikkea niin paljon että mäkin oon jo vainoharhanen, ja muka kuulen ne äänet sitt kanssa, tai jotain muuta. Ja voi vakuuttaa, että sellaista määrää eri ääniä ei yksikään haamu vois yhtenä iltana saada aikaan, mitä toi tyttö muka kuulee illan aikana.... Aaaaaarrrggh!! :'(
 
Saisitko sukulaisilta apua lastenhoidon kanssa, niin saisit levätä?
Ei tuon tautikierteen ja tyttösi paloon liittyvän pelon kanssa auta muu kuin aika ja kärsivällisyys :hug: Koeta jaksaa.
Ikävillä asioilla on taipumus kasautua, samoin hyvillä...
 
Niin... Kurjaa, tuotahan se oli, kun oli lapset pieniä :hug:

Pitäisikö tytön päästä jonnekin juttelemaan noista palopeloistaan, ellei siis jo käy? Lapsen kannalta kuulostaa todella kurjalta tuollaiset pelot.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Rokkimakkara:
Korvatulpat neitille päähän, lepattaahan ne kankaat tuulessa ja herkkä korva kuulee

Ei ne itseasiassa kyllä lepattele, siis en kuullut mitään ääntä sieltä eilen enkä tänään vaikka kävelin ohi tullessani kaupasta. Eikä se kuule niitä ääniä, vaan kuulemma käsien yhteen taputtelua, sormien napsuttelua ja sen sellaista. Eli ei mitään paloon tai telttoihin liittyvääkään, enää. Aluksi tosin kuuli piipusta paukkumista ja sitä rataa, mutta ei enää.

Kyll mä olin jo yhteydessä lastenpsykologiin, ja neiti pääsee sinne ellei tilanne rauhotu nyt seuraavaan viikkoon. Mutta seuraillaan kuulemma vielä.
 

Yhteistyössä