Mä en tajua yhtä kaveria

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kopsukka
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kopsukka

Vieras
Lupasin ostaa siltä erään huonekalun kun on muuttamassa,no sit mul tuli säilytysongelma ja sanoin et jos en nyt sit ostakaan.No ,sit mietin et tungen sen ostoksen sit mihin vaan mut et ostan sen.No alkuun sit kysyin jos se vois sitä säilyttää joulun yli kun muuten pitäs huomenna hakea pois ja ei mulla ole huomiseks ketään joka vois lähtee isommalla autolla hakee sitä.No,pitää kuulemma hakea huomenna et ei tiedä onko tilaa säilyttää et täytyy kysyy mieheltä.Ymmärrän et asunnto pitää saada tyhjäks mut et eikö nyt muka saa johonkin sitä joulun yli jemmattua(kun on nyt sit isot tilat ja ulkorakennus) et jos välipäivinä haen.Ja kun myy sen ekalle joka hakee heti pois ja maksaa käteisellä kun rahaa tarvii. siitä on tullu ihan ihmeellinen,lupaa asioita mut sit kuitenkin peruu ja sit kauheen äkäsen olonen.Lupas mulle yhen jutun jota kysyy yheltä toiselta ja kun en heti osannu sanoa vastausta ni olikin jo menny ja luvannu toiselle.

Jotenkin rupes vituttaa koko ihminen! Kai se syy on sit vaan minussa itessäni.
 
Onhan se selvää, että jos kaveris haluaa siitä huonekalusta eroon, niin antaa sen ekalle, joka sen vaan pois vie, eikä jää odottamaan, että ehkä taas muutat mielesi, eikun et, tai sitten joo.
 
no tuota yleensä jos ihminen myy jotain niin se haluaa oikeasti siitä eroon, ei alkaa säilytellä kenellekään sitä mistä on halunnut eroon päästä.

aika tyhmää odottaa tuollaista, kun toisella muutot ja kaikki.
 

Yhteistyössä