V "vieras" Vieras 14.06.2012 #1 Löytyiskö joltain tietoa? Olen yrittänyt vaikka millä hakusanalla mutta ei nappaa.
C "ccc" Vieras 14.06.2012 #2 Ei niillä mitään arvoa ole. Ellei ole joku suuri historiallinen tapahtuma voi saada 2
V "vieras" Vieras 14.06.2012 #3 Tottakai riippuu ensinnäkin lehdestä, aiheista, kunnosta, iästä jne. sanotaan nyt 0-100e
V "vieras" Vieras 14.06.2012 #4 Löysin liiteristä vuoden 1919 sanomalehti kerran koko vuodelta. Hauskaa luettavaahan ne on mutta kiinnostaisi tietää lisää niistä. En toki myydä aio vaan jättää lapselle perintönä ihan historiallisessa mielessä.
Löysin liiteristä vuoden 1919 sanomalehti kerran koko vuodelta. Hauskaa luettavaahan ne on mutta kiinnostaisi tietää lisää niistä. En toki myydä aio vaan jättää lapselle perintönä ihan historiallisessa mielessä.
V "vieras" Vieras 14.06.2012 #5 Tämmöisissä kohteissa pätee kysynnän ja tarjonnan laki. Jos lehti kiinnostaa useampaa kuin yhtä ostajaa, hinta voi kohota yllättävänkin ylös. Ilman asiakaskuntaa lehtien rahallinen arvo on 0e, historiallista arvoa tosin on.
Tämmöisissä kohteissa pätee kysynnän ja tarjonnan laki. Jos lehti kiinnostaa useampaa kuin yhtä ostajaa, hinta voi kohota yllättävänkin ylös. Ilman asiakaskuntaa lehtien rahallinen arvo on 0e, historiallista arvoa tosin on.