Liikaa maksetusta palautus maksaa kympin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja purnausta
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

purnausta

Vieras
Aika paljon minusta ottaa perintäfirma! Sähkölasku oli mennyt vahingossa maksamatta maksettujen pinoon, ja maksoin sen 3 viikkoa myöhässä. Sen jälkeen tuli suoraan perintäfirman karhu, jonka mies oli heti hätäpäissään maksanut, vaikka ois riittänyt että maksaa ne mitä se menee yli sen laskun. Nyt sit tuli viesti että firma palauttaa takasin ylimaksetun, mutta ottaa siitä 10 e. Musta toi on kyllä aika kohtuutonta! Varsinkin, kun sähköyhtiö on suoraan siirtänyt laskun perinnälle eikä lähettänyt ollenkaan muistutuskirjettä. ÄRRINPURRIN. Taidan ainakin sähköyhtiöön pirauttaa että huonoa toimintaa.
 
Valitettavaa, mutta ainoa mahdollisuus on kai vaihtaa vain yhtiötä, joka lähettää huomautuskirjeen ennen perintään laittamista. Alkaako sun sähköyhtiö F-kirjaimella?
 
[QUOTE="viera";26467928]Valitettavaa, mutta ainoa mahdollisuus on kai vaihtaa vain yhtiötä, joka lähettää huomautuskirjeen ennen perintään laittamista. Alkaako sun sähköyhtiö F-kirjaimella?[/QUOTE]

Eikun Kr:lla ja on kahden vuoden määräaikanen... Perse firma!
 

Similar threads

V
Viestiä
0
Luettu
178
V

Yhteistyössä