Liberomerkit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja maikki
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

maikki

Vieras
Mihin osoitteeseen pitäis ne Liberon vaippapakkauksista kertyneet merkit lähettää??
Ja mitäs sieltä mahtaa oikein merkkejä vastaan saada..
Meillä on nyt 11 merkkiä kertynyt..
 
Sun täytyy ensiks liittyä Libero-kerhoon jonka jälkeen saat postista semmosen ""kupongin"" johon merkit liimataan.Liittyminen onnistuu osoitteessa www.liberovaipat.fi
 
Jokaiselle kerhon jäsenelle on voisko sanoa omat lahjat riippuen siitä minkä ikäinen lapsesi on. Eli ei niitä merkkejä voi sinne vaan lähettää vaan sulle tulee sieltä tietyn väliajoin postia, jos olet kerhon jäsen. Tässä kopio sähköpostista Liberolta, kun asiasta kyselin.



Kerhon jäsenille lähetetään postia meiltä automaattisesti lapsen iän mukaan. Kerhokirjeet ostomerkkikeräysmahdollisuuksineen lähtevät lapselle n. 3 - 4 kk:n välein seuraavan aikataulun mukaisesti:

Kerhokirje kun lapsi on 7 - 8 viikkoa vanha
(Kangaskirja ja body)

Sähköpostia kun lapsi on 11 - 12 viikkoa vanha

Kerhopostia kun lapsi on 19 - 20 viikkoa vanha
(2 BabyBjörn-syöttölusikkaa)

Kerhopostia kun lapsi on 31 - 32 viikkoa
(pupukäsinukke ja paita)

Kerhopostia kun lapsi on 41 - 42 viikkoa vanha
(Katselukirja ja housut)

Sähköpostia kun lapsi on 51 - 52 viikkoa

Viimeinen kerhokirje kun lapsi on 69 - 70 viikkoa vanha
(Sukat ja BabyBjörn-askartelu/ruokailuessu).



Kerhojäsenyys kestää siihen asti kun lapsi on vajaa 1,5 vuotta, eli viimeinen kerhokirje lähtee lapselle, kun hän on 69 - 70 viikkoa vanha. Sen jälkeenkin meiltä voi vielä tulla satunnaista Libero-postia, esim. tuoteuudistusten yhteydessä.



Lapsi saa siis postia meiltä sen mukaan, minkä ikäinen hän on. Postitus osoitteen poiminnan jälkeen vie n. 2 - 3 viikkoa.
 

Yhteistyössä