V
vieras
Vieras
Julkaistu 23.09.2007 04:47 (päivitetty 07:21)
Nelivuotias Madeleine nähtiin lehtitiedon mukaan Marokossa pian katoamisensa jälkeen. Madeleine katosi toukokuussa Portugalin Algarvessa.
Toukokuussa kadonneesta brittitytöstä Madeleine McCannista tehtiin silminnäkijähavaintoja Marokossa vain muutama päivä katoamisen jälkeen, kertoo lehtitieto.
Sunday Express -sanomalehden mukaan brittimies on kertonut poliisille olevansa varma, että hän näki brittitytön Marrakeshissa Ibis-hotellin aulassa.
Poliisi otti miehen kertomuksen vakavasti, koska suurin piirtein samoihin aikoihin norjalaisnainen teki havainnon brittitytöstä huoltoasemalla aivan Ibis-hotellin liepeillä.
Nelivuotias Madeleine katosi Algarvessa Portugalissa toukokuussa. Etsinnät ovat saaneet ennennäkemättömän mediahuomion. Tytön vanhemmat Gerry ja Kate McCann ovat tavanneet muun muassa paavi Benedictus XVI:n ja saaneet tuekseen julkkiksia David Beckhamista J.K. Rowlingiin.
(MTV3-STT-AFP)
keskustelu