Lasten suusta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja iipa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

iipa

Aktiivinen jäsen
03.05.2007
3 987
0
36
Neiti tuossa alkoi jo minun siskon luona hokemaan menäänkö me saunaan tänään kotona jatkoi samaa rataa koska mennään saunaan ja sitä ihmettelin yleensä ei viihdy saunassa ollenkaan.... Uuden tasku lampunsa kanssa tutki kaikki paikat ja taas oli menossa saunaan ja hoputti muitakin lopulta tuskastuneena kysyin miksi sinne saunaan pitäisi mennä:
-"no siksi kun tonttu ei muuten uskalla tuoda paketteja jos ei olla saunassa"

( Eilen oli tonttu piilotelut lahja paketteja ympäri alakertaa kun me oltiin saunassa ja tyttö mietti josko tänään saisi uuden satsin)


Autossa kun oltiin tulossa kotiin poitsu kysyi voiko mennä kysyy kaveria ulos kielettiin ja selitettiin että jouluna ollaan perheen kesken ihmetteli siinä sitten meidän kylä reissua selitin että siellä oli minun äiti ja molemmat siskot ja he ovat meidän perhettä ja sukulaisia vaikkei samassa paikassa asutakaan.

Taka penkillä oli hetken hiljaa ja sitten kuului vihainen ääni: "Miksi minule ei olla puhuttu täastä aikaisemmin?"
 

Yhteistyössä