Kuinka saada levoton vauva uneen?!??!?!?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Apuva"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"Apuva"

Vieras
vajaa 6kk vauva on nukahtaessaan erittäin levoton. Kädet vispaa ja hämmentää päätä, riuhtoo hiuksiaan ja tutti lentää. Ei nukahda syliin, ei vaunuun eikä edes rinnalle.
kyl täs pian pinna palaa ku samaa joka kerta niin päivällä kuin illallakin. Olis noita muitakin lapsia hoidettavana.
Kapalo on kokeiltu samoin uniharso
 
Yhdessä vaiheessa 6kk--> vain tiukka syliote ja heijaus saivat meillä lapset uneen, kun menoa ja meininkiä olis riitänyt, vaikka laps oli jo lähes yliväsynyt. Sänkyyn kun laittoi niin pelkkää riehumista ja meteliä, mutta tiukkaan syliotteeseen otettuna, kun ei päässyt mesoamaan, niin nukahti parissa sekunnissa.
 
[QUOTE="mamm";22919789]siis yhden kulmakarvan keskellä vai niitten molempien eli silmien välissä? :D ajattelin vaan testata kun seur. kerran saa yöraivarin:)[/QUOTE]

Eikun siitä keskipisteestä kulmakarvojen välillä.
 

Yhteistyössä