Kuinka paljon irtoteetä pallosihtiin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Martta
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Martta

Vieras
Kysymys onkin otsikossa :) Ostin vasta palloteesihdin ja irtorooibosta. Pussin kyljessä on kyllä haudutusaika, mutta pitääkö se pallo sulloa täyteen, vai riittääkö esim. teelusikallinen?
 
Alkuperäinen kirjoittaja Martta:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Sopivasti tietenkin ja maun mukaan :D

No shit Sherlock!
Jotain suuntaa antavaa pyysin, että voin sitten jatkossa itse määritellä "sopivasti ja maun mukaan".

No älä ny suutu :D
Tuohon mukilliseen suosittelisin t-lusikallista tai pari. Koko pannulliseen n. 3 rkl. Anna hautua pitkään :heart:
 
Mitä teetä ostit? Ite ostin aavikkokermaa.
Minä laitan sihtiin 2 teelusikallista. ja kaadan siis teen läpi siitä kun ei sitä palloa. Mut tuokin että kuin kauan sitä palloa siellä vedessä pitää. Mut kokeile 1-3 kyl riittää.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Martta:
Kiitoksia avusta, eiköhän se sopiva määrä selviä, kun pari kertaa kokeilee :)

mukilliseen 1-2 tl. Riippuu miten vahvasta tykkää. Itse laitan aina mukilliseen hiukan vajaan tl ja haudutan hiukan pitempään..
 

Uusimmat

Yhteistyössä