H
hmm
Vieras
Jos ei oo mtn "roikkunahkoja" vaan hiukan vaan pulleet käsivarret..
Jos nostelen 2kg puntteja päivittäin, niin tehoaako lainkaan?
Jos nostelen 2kg puntteja päivittäin, niin tehoaako lainkaan?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja hei:No eihän siulla sit oo alleja![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Pölijä:Mullon täällä kotona 12 kg kahvakuula toiselta nimeltään vauva. Alleista ei ole nykyään tietoakaan. Hauiksistä löytyy. Tuossa vauvassa on sekin hyvä puoli, että kahvakuulan olisin pudottanut jo ajat sitten, mutta vauvaa en raaski
TAIAlkuperäinen kirjoittaja Tätäkö oot kokeillu:Yksi allijumppaohje: seiso suorassa, ota useamman kg:n painon käteen (pidä painosta kiinni molemmin käsin), vie paino pään päälle ja laske niskan puolelle niin että vain kyynärpäät taipuu. ojenna käsivarret suoriksi jolloin paino nousee pään päälle ja taas takaisin niskaan. Ylös - alas pään takana. Katso peilistä että kyynärpäät osoittavat suoraan eteenpäin. On tehokasta kun ottaa tarpeeksi painavan puntin. Voi tehdä myös vuorotellen toisella kädellä kerrallaan..
Alkuperäinen kirjoittaja Pölijä;20646928:Mullon täällä kotona 12 kg kahvakuula toiselta nimeltään vauva. Alleista ei ole nykyään tietoakaan. Hauiksistä löytyy. Tuossa vauvassa on sekin hyvä puoli, että kahvakuulan olisin pudottanut jo ajat sitten, mutta vauvaa en raaski
Alkuperäinen kirjoittaja näin se on;28192668:Inhottaa, kun ihmiset sanoo että pitäisi ottaa iso paino. Tämä on tosi vanha keskustelu, mutta sanon tämän silti jos joku tätä lukee. Toistojen määrä sen tekee! Jos on iso paino, jaksat nostaa sen muutaman kerran ja väsyt. 2 kilogramman paino on naiselle juuri sopiva jos teet 10-15 toistoa ja sarjoja 3-4!
Tollasella pikkupainolla venkoilulla vaan tuhlaat aikaa.
Itse teen ojentajia monipuolisesti tangolla, painolla narulla
Painot riippuu millä teet. Tangolla tehdessä painot on siellä 20 kilon tienoilla ja narussa 35. Ojentaja on vahva lihas joka oikein huutaa että käytä minua![]()
Kunnon painot ja monipuolisuus, niin treenissä kuin ruokavaliossakin![]()
Ps. Jutta/pakkotoisto.com
Tsemppiä!