Kuinka monta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Kuinka monta entistä seksisuhdetta on mielestänne ihanteellinen määrä puolisolle. Neitsyt, yksi, muutama vai esimerkiksi 20. Montako itselläsi on tai oli siinä vaiheessa?
 
Kuinka monta entistä seksisuhdetta on mielestänne ihanteellinen määrä puolisolle. Neitsyt, yksi, muutama vai esimerkiksi 20. Montako itselläsi on tai oli siinä vaiheessa?
Kun jo elät kultaisia vuosiasi, et enää vaivaa päänuppiasi joutavilla kyselyillä.
Mitä enemmän kohtaat ihmisiä livenä eli elävässä elämässä sitä parempi. Säälin ihmisiä, jotka turvautuvat netin deittipalveluihin. Kun ruksi osuu väärään ruutuun, koko elämä on päin mäntyä. Jos asuu lämpimissä maissa, elämä on jotain eksoottista puulajia päin. Tärkein kumppanin ominaisiuus on tervehenkinen huumorintaju.
Tosikon ja murjottajan kanssa elämä on synkkää ja ikävää.
 
Riittävän monta ja monenlaisia, ettei tarvitse kaikkea opettaa. Sanoisin 5-10, isoja ja pieniä. Vaimollani oli 8. Ei haikaile muiden perään, kun tietää, ettei vaihtamalla parane.
 
Minulla oli 0 ja vaimolla 8. Hyvin toimii, kumpikin on tyytyväinen. Vaimo joskus leikillään uhkaa hankkia tasapuolisuuden vuoksi minulle rakastajattaria. En ole innostunut.
 
Vähintään muutama kummallakin, joista ainakin yksi yhdessä asuttu. Ei tarvitse kaikkea opetella. Mieluummin kuitenkin alle 20. Itselläni oli 6 ja vaimolla kertomansa mukaan 17. Nyt yhteistä aikaa 14 ihanaa vuotta.
 
Riittävästi on sopiva määrä. Enpä tiedä tuon vieressä nukkua tuhisevan kumppaneiden määrää, mutta kolmeen varviin ei mahtunut kovin kummoista. Ei vaimoainesta.
 

Yhteistyössä