Kouvolaa tuntevat huomio!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hemsu
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hemsu

Vieras
Tiedättekö Kouvolassa jotain käymisen arvoisia lastenvaateliikkeitä (+lastentarvikeliik.) perinteisten lindexin ja h&m:n lisäksi??

Ollaan tulossa sinne päin käymään ja olisi kiva tietää missä kannattaa käydä..:)
 
Kouvola on aikasta pieni paikka, lastentarvikeliikkeitä on lastentarvike ja pikku piia, nämä reilusti kaupungin ulkopuolella. Jos vaatekauppoja meinasit niin manskille aukes uus kauppakeskus josta löytyy lasten vaate kauppa. nimeä en muista.
Kannattaa myös tutustua ROK clothing nimiseen kauppaan, tuovat jenkeistä käytettyjä lasten tarvikkeita.
Mut kaiken kaikkiaan kouvolassa tosi köyhä tarjonta!!
 
Lasten Vaatepuoti taitaa olla nimeltään se uusi putiikki ja siellä myydään Name It:n vaatteita.
Lastentarvikeliikkeitä on Pikku Piian ja Lastentarvikkeen lisäksi Kouvolan vauvapuoti, joka sijaitsee keskustassa Sokoksen talossa.
 
Keskustassa on uudehko lastentarvikeliike nimeltä Kouvolan vauvapuoti (www.kouvolanvauvapuoti.com). Riippuen siitä mitä hakee, sieltä voi tehdä kivoja löytöjä :) Ja plussaa on, että se tosiaan on ihan ydinkeskustassa.
 
Niin siinä uudessa kauppakeskuksessa on se uusi, Lasten vaatekauppa? ja sit se toinen uusi lasten vaateliike, jossa mm. metsolaa yms..., en ole siinä itse käynyt, mut ohi ajanut. Kans siinä keskustassa. Ja ROK on kans ihan käymisen arvoinen paikka, USA:sta käytettyjä.
 

Yhteistyössä