Kolmipyöräiset rattaat/vaunut

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja balik harmailee
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
B

balik harmailee

Vieras
Eli kyselisin apua niiltä joilla on kokemusta kolmipyöräisistä rattaista/vaunuista talviaikana.

1. Onko vaikea työntää hangessa?

2. Tuntuuko että kippaisi sivulle helposti?

3. Onko yleisissä kulkuneuvoissa matkustaminen helppoa (esim. bussiin meno tai pois tulo), kippaako siinä vaiheessa kun koko paino on hetken yhen pyörän varassa noustessa matalalattiabussiin?

Taistellaan tulevan lapsen vaunumaalista kotona ja pitäisi saada hyvää tietoa näistä kolmipyöräisitä, esim Herqules Raptor 3 spin.

Kiitos jo etukäteen hyvistä vinkeistä


=)
 
1. ei
2. ei
3. ei

:D Meillon 3-pyöräiset yhen lapsen rattaat sekä myös tuplat ja hyvin toimii kaikissa olosuhteissa! Kääntyvällä etupyörällä siis on molemmat. Talvellakaan ei oo juuri tarvinnu lukkoon laittaa pyörää vaan pääsee hangessakin menee vaik pyörä kääntyis, kun se kääntyy sinne minne työntää :D

aijoo, kerran on meinannu kipata sivulle nuo yhden lapsen rattaat. Oltiin menossa hyvin jyrkkää alamäkeä ja koira kiskas yht´äkkii sivulle, jollon mun käsi läks hihnan matkaan ja kiskas rattaita sivulle kans. Mut toivottavasti teil ei oo yhtä pöhköä koiraa ku meillä. :whistle: <br><br>
 

Yhteistyössä