Koivukylän terveysasema

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "hukassa"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

"hukassa"

Vieras
Osaisko joku vastata kun en löydä mistään tietoa.
Muutettiin vasta Vantaalle Koivukylään ja lastani pitäisi huomenna käyttää terveysasemalla, kun hänelle nousi kuume ja tarvin sairaslomatodistuksen töihin. Varataanko sinne aika vai mennäänkö jonottamaan? Vai miten siellä toimii tuo systeemi?
 
google kertoo, vaikuttaa kyllä aivan helvetin monimutkaiselta tuo systeemi. ymmärsin niin että pitää mennä paikan päälle, sairaanhoitajan todistus sulle varmaan riittää?

http://www.vantaa.fi/fi/sosiaali-_ja_terveyspalvelut/terveyspalvelut/terveysasemat/koivukylan_terveysasema/ajanvaraus_ja_asiointi
 
jonotat puol päivää ja palvelu on täys paskaa jos pääset lääkärille ,yhden kerran mutta kun pitäs päästä vaikka 2viikon päästä uudestaan,taas on eri lääkäri,siellä vaihtuu lääkärit kuin mustalaisen hevoset,ja sitä on jatkunut monta vuotta.kysyn vaan missä mättää.moni on lähtenyt yksityislääkäriin sieltä saa kunnon palvelua.KOIVUKYLÄN TERVEYSASEMA täysin mätä.
 

Yhteistyössä