Kiva lomakohde meidän perheelle?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "äityli"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

"äityli"

Vieras
Noita matkatoimistojen sivuja kun selaa niin iskee kyllä epätoivo. En tiedä mihin sitä matkustaisi loppukeväästä-alkukesästä. Meitä olis 4-henkinen perhe: teini, 10v. ja me vanhemmat. Suositelkaa jotain kivaa paikkaa, joka sopis tuolle teinille myös ;)
 
Tuohon vuodenaikaan paikkoja on valittavana vaikka kuinka. Ollaan oltu Teneriffalla huhtikuussa pariinkin kertaan, oikein hyvä aika. Kreikassa ja Italiassakin alkaa olla lämmintä jo.
 
Tarkoitatko sitä aikaa, kun koulu on jo loppunut? Koulu loppuu ensi keväänä toukokuun viimeinen päivä? Kesäkuu on hyvä lomakuukausi melkein missä vain, ei ole vielä ruuhkia, lämmintä on jo, tosin merivesi ei välttämättä kauhean lämmintä ole vielä. Tahdotteko valmismatkalle vai omatoimiselle?
 

Similar threads

Y
Viestiä
4
Luettu
2K
Aihe vapaa
vierailija
V

Yhteistyössä