Sanna halusi henkilökultin ja myös sai sen.Halla-aho ei ikinä tahtonut henkilökulttia. Äänestäjät vaan tajusi jutun väärin.
Sanna halusi pääministeriksi ja pääsi. Persut laahaa kovasti jäljessä. Ikuiset kakkoset.Sanna halusi henkilökultin ja myös sai sen.
Persut VOITTOONSanna halusi pääministeriksi ja pääsi. Persut laahaa kovasti jäljessä. Ikuiset kakkoset.
Nolaatte vain itsenne! Teille jo nauraa koko maailma kuten myös tämän palstan seuraajat. Onneksi en tunne yhtään persua henkilökohtaisesti.Persut VOITTOON
Tuntemasi persut ovat kaapissa koska vihasi on yleisessä tiedossa. Et pysty sitä peittämään.Nolaatte vain itsenne! Teille jo nauraa koko maailma kuten myös tämän palstan seuraajat. Onneksi en tunne yhtään persua henkilökohtaisesti.
AnnalleNolaatte vain itsenne! Teille jo nauraa koko maailma kuten myös tämän palstan seuraajat. Onneksi en tunne yhtään persua henkilökohtaisesti.
…..Mutta en kertaakaan, en kertaakaan ole lukenut että kehuisit ketään persua.
Anna tulla. Onko jollain ees nätit rillit? Tai kiva ajatus jostain politiikan jutusta?
I'm waiting.![]()
Linkki?Onneksi en tunne yhtään persua henkilökohtaisesti.
Hyvä kun pysyvät kaapeissaan. Tuskin kukaan tuntee vihaa persuja kohtaan.Tuntemasi persut ovat kaapissa koska vihasi on yleisessä tiedossa. Et pysty sitä peittämään.
Niin ihanan kristillistä <3Mitä ihmettä?
"Asiasta Ilta-Sanomille kertoneen vapaaehtoistyöntekijän mukaan Valtonen oli kieltänyt jakamasta tiettyjä ruokia perjantaina leipäjonossa, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.
– Meidän työntekijät eivät todellakaan ole tykänneet asiasta. Köyhille tarkoitetut ruoat, vapaaehtoistyöntekijä parahtaa.
Vuosi sitten helmikuussa Niikko joutui eroamaan ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajan tehtävästä julkaistuaan Twitterissä runsaasti kritiikkiä keränneen lausunnon Ukrainan Nato-jäsenyyteen liittyen.
Niikko erottautui myös maaliskuussa olemalla ainoa perussuomalaisten kansanedustaja, joka äänesti Suomen Nato-jäsenyyttä koskevassa äänestyksessä tyhjää."
![]()
Mika Niikon kampanjatarjoilut peräisin ruokajonosta – peräkärryllinen köyhille tarkoitettuja leipiä pantiin jakoon
Avustustyöntekijä väittää, että ruokajonon elintarvikkeita jouduttiin säännöstelemään, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.www.is.fi
Pelottelee äänestäjiä, vai todelliset karvat paljastui?Miksi Huhtasaari jakaa sivuillaan tällaisen blogin?
"Jos venäjänvastainen sotapolitiikka ei olekaan menestys
Jos alkaa näyttää siltä, ettei Kiovan hallitus voita Venäjää sotilaallisesti eikä Yhdysvallat saavuta tavoitteitaan sen talouden romahduttamisessa ja maan hallinnon vaihtamisessa, saattaisi se ehkä innoittaa joitain toimijoita yrityksiin vetää Nato ja Yhdysvallat mukaan sotatoimiin.
Sellainen voisi olla false-flag-operaatio, jolla Venäjä tavalla tai toisella lavastettaisiin syylliseksi Yhdysvaltoja tai jotain Nato-maata vastaan tehtyyn hyökkäykseen tai Venäjän provosoiminen tekemään sotilaallinen isku niitä vastaan.
Tähän ei välttämättä tarvita tilanteeseen pettyneitä Kiovan hallituksen taistelijoita tai länsimaissa olevia russofobisia kiihkoilijoita. Länsivalloilla on maailmassa paljon vihamiehiä, jotka saattaisivat mieluusti nähdä niiden ajautuvan avoimeen sotaan Venäjää vastaan.
Kun Putin aikanaan jättää tehtävänsä, hänen tilalleen saattaa tulla johtaja, joka ei aja Yhdysvaltain eikä sen liittolaisten, vaan Venäjän etuja, kenties jopa edeltäjäänsä tehokkaammin. Sellaiset maat kuin Suomi, joiden johto kääntyi ajamaan Venäjän vastaista sotapolitiikkaa maan laillista hallitusta vastaan, saattavat joutua jossain vaiheessa maksamaan ratkaisusta kovemman hinnan kuin osattiin odottaa.
Jos Suomi joutuukin sotaan Venäjää vastaan?"
![]()
Laura Huhtasaari (112) - Eduskuntavaalit 2023 - Perussuomalaiset Satakunta
Olen MEP, uskonnon aineenopettaja ja erityisopettaja Merikarvialta. Poliitikkona pyrin olemaan aikaansaava ja aktiivinen. Luonteeltani olen avoin ja helposti lähestyttävissä – uskallan ja haluan sanoa mielipiteeni suoraan.vaalit.perussuomalaiset.fi
Sanna söi aamupaloja pitkään sinunkin piikkiin, mutta se onkin jaloa ja ihan oikein, vai mitä?Hyvä kun pysyvät kaapeissaan. Tuskin kukaan tuntee vihaa persuja kohtaan.
Persukat ovat vain säälittäviä ja yksinkertaisia reppanoita. Lampaita teidän omaa kieltä käyttäen.
Jatkossakin kaikki pääministerit elävät sinun rahoillasi, juu nimenomaan juuri sinun. Sama koskee kaikkia kansanedustajia. Eikö olekin epäoikeudenmukaista?!Sanna söi aamupaloja pitkään sinunkin piikkiin, mutta se onkin jaloa ja ihan oikein, vai mitä?
Taitaa vain näyttää sen, mitä aina on ollut.Pelottelee äänestäjiä, vai todelliset karvat paljastui?
Toki, toki. Palkka, päivärahat, kulukorvaukset ym normaalit me kaikki maksetaan.Jatkossakin kaikki pääministerit elävät sinun rahoillasi, juu nimenomaan juuri sinun. Sama koskee kaikkia kansanedustajia. Eikö olekin epäoikeudenmukaista?!
Edellyttäen tietysti, että ansaitset itse omat rahasi, etkä elä tulonsiirroilla, meidän muiden verorahojen turvin siis.
Hyi!Mitä ihmettä?
"Asiasta Ilta-Sanomille kertoneen vapaaehtoistyöntekijän mukaan Valtonen oli kieltänyt jakamasta tiettyjä ruokia perjantaina leipäjonossa, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.
– Meidän työntekijät eivät todellakaan ole tykänneet asiasta. Köyhille tarkoitetut ruoat, vapaaehtoistyöntekijä parahtaa.
Vuosi sitten helmikuussa Niikko joutui eroamaan ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajan tehtävästä julkaistuaan Twitterissä runsaasti kritiikkiä keränneen lausunnon Ukrainan Nato-jäsenyyteen liittyen.
Niikko erottautui myös maaliskuussa olemalla ainoa perussuomalaisten kansanedustaja, joka äänesti Suomen Nato-jäsenyyttä koskevassa äänestyksessä tyhjää."
![]()
Mika Niikon kampanjatarjoilut peräisin ruokajonosta – peräkärryllinen köyhille tarkoitettuja leipiä pantiin jakoon
Avustustyöntekijä väittää, että ruokajonon elintarvikkeita jouduttiin säännöstelemään, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.www.is.fi
Sähän se täällä vedät aiheesta muualle.Toki, toki. Palkka, päivärahat, kulukorvaukset ym normaalit me kaikki maksetaan.
Mutta Sanna pölli luvatta sinunkin kukkarosta rahaa aamiaisiinsa, ja esim. Lintilä työhuoneensa kaappien täyttämiseen jallulla.
Mikset taaskaan tunnusta tosiasioita vaan lähdet vääntämään aihetta poispäin pääaiheesta. Otan nyt ne punaiset kakkulat pois silmiltäsi vihdoin!
Sähän se täällä vedät aiheesta muualle.
Kaupallinen yhteistyö: Libero
Kokosimme yhteen Kaksplussan lukijoiden pahimmat raskausvaivat! Lue kertomukset, jos uskallat