Kierto pidentynyt ja vuoto niukentunut?ja muuta...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieläyksivauvahaaveissa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieläyksivauvahaaveissa

Vieras
Mulla on 3 sektiota takana. Viimeisin 2,5 vuotta sitten. Nyt syksyllä kun mittariin tuli 30v samoihin aikoihin kierto pidentyi viikolla ja menkatkin muuttuneet niukemmiksi jo vähän aikaisemmin. Kierto oli 13 vuotiaasta asti 28 päivää ja nyt sitten 35. Ovuloin kyllä, sen oon testannut. Mistä johtuu pidentynyt kierto?

Kaikki 3 raskautta ovat alkaneet ekasta yrityskerrasta mut nyt ei neljättä vauvaa sitten kuulukaan ja yritystä 6kk. Missä on vika? Voiko kohtu olla sektioiden jälkeen jo niin huonossa kunnossa etten tule raskaaksi?
 
Kai tiedät, että pelkkä ovulaatiotestin plussa ei ole tae ovulaatiosta. (Kysyn, koska sanot, että olet testannut ovulaation, anteeksi jos tämä on sinulle selvää asiaa.)

Hormonihuippu voi tulla, vaikka munasolu ei irtoaisikaan. Vain ultraamalla tai lämpötiloja seuraamalla voi olla varma siitä, että on ovuloinut.
 

Yhteistyössä