Keskenmenosta....

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Epävarma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

Epävarma

Vieras
Viikko sitten raskaustesti näytti plussaa,eilen alkoi vatsakivut ja vuoto joka yltyi normaaleja kuukautisua runsaammiksi.Keskenmeno taisi siis tulla,viikkoja oli kait 5+2.
Mitä teen nyt?Soitanko neuvolaan?Lääkärille?
Pitääkö käydä jossain tutkimuksissa,että kohtu on tyhjentynyt jne...
 
Mulle sanottiin, että on ihan turhaa mennä lääkäriin, kun ei ne kuitenkaan voi tehdä mitään. :headwall: Mä kuitenkin menin, koska halusin asiaan varmuuden. Ne otti ultras, otti verikokeen ja virtsnäytteen.
 
Kyllä voit soittaa vaikka neuvolaan ja kysellä miten toimitaan tai mennä vaikka päivystykseen. Kait ne saattaa ultrata, mutta siellä kun ei kovin paljoa vielä tuossa vaiheessa muutenkaan näkys :'(
 
:hug:
Kannattaa käydä lääkärillä ihan siitäkin syystä että jos sitten tulee useampia keskenmenoja niin niitä aletaan tutkia vasta kolmen jälkeen ja ne pitää olla ihan lääkärin toteamia.
 

Yhteistyössä