Kertokaas mielipiteenne!=)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

Vieras

Vieras
Kyse olisi puisista parvekekalusteista,väriltään ruskeat.

Meillä on mielettömän kokoinen parveke johon on tulossa vaaleanruskea terassimatto sekä puiset terassikalusteet.Ongelma olisi tämä:
Meillä on jo 2 erilaista kalustoa; 2 tuolia ja pyöreä pöytä (n.80cm halk.),tämä kalusto on erittäin ihana mutta aika pieni noin isolle parvekkeelle.
Toinen kalusto on pöytä,2 tuolia ja penkki.Myös ihan ok, mutta toinen kalusto on tyylikkäämpi.
Nyt on ongelmana kumman kaluston pitäisin.Pienempään kalustoon pitäisi ostaa isompi pöytä ja 2 tuolia lisää.Halvemmaksi tulisi ostaa uusi kalusto kokonaan, se olisi aika turhaa.
Olen harkinnut tuon isomman kaluston maalaamista valkoiseksi, mutta meillä on myös lapsille puukalusto joka on ruskea.Näyttäisikö ne tyhmältä? Tuota lastenkalustoa ei voi maalata.

Hirmuinen ongelma, joten auttakaas nyt. :D
 
Kai se on ihan makuasia että mistä tykkää... Kannattaa nyt varmaan järjellä ajatella, että jos jo ennestään on kamalasti kalusteita, niin ei ainakaan lisää osta??

Ellet sitten MYY sen toisen kaluston ja liian pienen pöydän veke ja ostat sen isomman pöydän ja tuolit???

Ja jos vieläkin tilaongelmaa parvekkeella, osta vaikka joku ns. puutarhapenkin tapainen sinne vielä.. missä voi istuksia ja lukea jne. Ja reilusti isoja kasveja. Ihananhan kesähuoneen isosta parvekkeesta saa jos on varaa laittaa. Meillä on vessan kokonen parveke ja ihan liian täynnä jo nyt! :(
 

Yhteistyössä