Kenenkään lapsi ollut HopLop-synttäreillä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Rittiriiraa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
mä tässä mietin meidän 3 vuotiaalle sitä synttäri paikaksi, joten myös kokemusia, esim annoksien koosta, eli maksetaanko siitä herkku paketista vain julmetusti eikä saada mitään?
 
Alkuperäinen kirjoittaja cordde:
mä tässä mietin meidän 3 vuotiaalle sitä synttäri paikaksi, joten myös kokemusia, esim annoksien koosta, eli maksetaanko siitä herkku paketista vain julmetusti eikä saada mitään?

:o

et oo tosissas...? 3-vuotissynttärit hoplopissa?
 
Meidän tyttö oli 3v:na Hoplopissa kaverin synttäreillä. Noin pienelle vähän turha juttu mutta isommalle ihan kiva. Oli oma huone jossa pitkä pöytä, siellä sai rauhassa olla ja pääsi tietty leikkimäänkin. Lähtiessä sai Hoplopilta pienet paketit mukaan ja päivänsankari taisi saada jonkun ihan kunnon lelunkin. :)
 
Alkuperäinen kirjoittaja murkun äiti:
Onko kotona joku ongelma, ettei pienten synttäreitä osaa siellä järjestää?
nimim. ihmeissään...

No kyllähän kaikki varmasti osaa järjestää syntymäpäivät kotona. Joskus tulee vaan erikoistilanteita, jolloin kodin ulkopuolinen synttäripaikka on parempi vaihtoehto. Meillä on esim juuri silloin muutto kesken. Tai oletko tullut ajatelleeksi, että jollakin vanhemmalla voi olla sairaus, jonka takia syntymäpäiväjuhlien järjestäminen kotona olisi kohtuuttoman suuri rasite.
 
Me oltiin yksillä hoplop synttäreillä. Olihan ne mukavat lapsille mut ilmeisesti aika tyyriit!
Niin ja siis päivänsankari oli silloin 4v ja meidän typy 2v:D pieni kylläkin...
 

Yhteistyössä