Käyttääkö 9 vee huulikiiltoa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kummitäti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

Kummitäti

Vieras
Apua! Ostin yhdeksänvuotiaalle joululahjaksi Hello Kitty- kosmetiikkasetin, jossa oli shampoota, hoitoainetta, suihkusaippuaa ja hiusnipsuja, joku koru ym. Vasta kotona huomasin että paketissa on myös huulikiilto + luomi"kimalle" tms.

Saanko hänen äidiltään huutia jos annan 9-vuotiaalle "meikkejä"? Omat lapset ovat niin pieniä etten osaa yhtään arvioida. Onko tuo kamala moka antaa?

Eivät ole siis mitään "oikeita" aikuisten meikkejä, pinkkeihin hörhelöpakkauksiin pakattuja kimalteita enemmän. Mutta meikkejä silti!
 
Huh, kiitos. Ehkä sitten uskallan tuon antaa. Ehkä ne huulikiillot voi tosiaan säästää jotain erikoistilanteita varten tai sitten kotona vaan vähän kokeilla.

Kiitos vastauksista.!
 
Ei varmaan monikaan äiti pahastu leikkimeikkien kokeilusta kodin seinien sisäpuolella. Ulkona pakkelit naamassa juokseminen on eri juttu, mutta sehän ei lahjan antajan vastuualueeseen enää kuulu:).
 

Yhteistyössä