kauanko 2kk vauva itsekseen?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ?
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja maximillianna:
Noh MUN mielestä lapsen paikka on äidin sylissä/liinassa/repussa/tms lähellä. Yksikseen kerkeävät olla varmasti myöhemminkin.

no meillä on ainakin on tuo reilu 1v. jota pitää hoivailla ja vaikka kantoreppua käytänkin, niin kaikkea ei pysty repun kanssa tekemään. siispä toivoisin että vauva joskus hetken viihtyis itsekseen.
 
meijän neiti saatto viihtyy sitterissä tunninkin ku katseli siinä kun touhusin keittiössä tai sitten katseli sisarruksiaan..... mut yleensä kyl tuppas oleen sillee et ei kauaa kerenny hereillä siin oleen ku uni tuli simmuu ja nukahti itekseen siihen jos oli vatta täynnä ja kuiva vaippa just vaihdettu
 
riippuu ihan vauvasta, meidän esikoinen jaksoi tuon ikäisenä jopa puolisen tuntia köllötellä sitterissä, niin että isi vaikka lässytti vieressä. mua vaan häiritsee tämä aloitus, kuulostaa siltä kuin aikoisit jättää noin pienen vauvan ilman valvontaa?
 
Mie muistelen et meijän viihty kanssa aika hyvin sitterissä tai vaan peiton päällä lattialla, mut käytin koiraani "lapsen vahtina". Poitsu viihty huomattavasti paremmin ku koira oli vielä lisäksi seurana ku tein hommia.
Taisi kyllä olla ikää enempi ku tuo 2 kk
 
Heh, meidän poika ei olisi viihtynyt edes minuuttia yksin tuon ikäisenä ja vanhempanakaan. Koko ajan oli joko sylissä tai kantoliinassa. Eihän tuon ikäisen yksin kuulukaan olla, joten miksi kysymys??
 

Yhteistyössä