Karseeta ku ei voi luottaa siihen, että ukko ois kunnolla! (asutaan toistaiseksi eri paikkakunnilla)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Pelottaa, että se koko ajan tekstailee tai soittelee jollekin toiselle naiselle,
tai pahimmassa tapauksessa käy treffeillä/kylästelemässä... Tai ties mitä!

Mies siis petti mun luottamukseni pahemman kerran tossa hiljattain, mutta halusin kuitenkin yrittää vielä. Hirveä tunne tämä epäluottamus, mutta eipä sitä niin vain voi luottaa.

Toisaalta osaan nyt varautua pahimpaan, mut itkettää ajatuskin siitä, että mies söisi sanansa (että tulee olemaan kunnolla eikä halua menettää mua eli tehdä mitään pahaa) ja kykenisi toistamiseen loukkaamaan ihan hullun lailla.
 
Kannattaa olla varuillaan.. miehet on semmosia ketkuja. Mullekin tekstailee ja soittelee kaks varattua miestä ja ehdottelee vaiks minkämoisia tapaamisia "niissä merkeissä". Päätin itse seurustelun joku aika sitten, kun en jaksa sitoutua kenenkään ja nautin tästä "yksinolosta". Läheisyyden kaipuu iskee joskus, mutta sitten voin kutsua jonkun yökylään.
 
En ehkä enää olisi tekemisissä miehen kanssa, johon en luottaisi.
Mutta jos haluaisin epäilyksistäni huolimatta jatkaa miehen kanssa, saattaisin palkata perään yksityisetsivän joksikin aikaa. Tulisipahan totuus selville, eikä tarvitsisi ihmetellä miehen luotettavuutta.
 
Tiedän tunteen! Meillä meni useita vuosia luottamuspulassa eläen, eikä ne ajat todellakaan olleet helppoja. Vaikeuksista selvinneenä (kuin ihmeen kaupalla, en tiedä kuinka jaksoin yrittää!) suhde voi mainiosti ja olen onnellinen, tosin en uskalla enää luottaa sokeasti ja ehkäpä ihan hyväkin niin!
 

Yhteistyössä