JUNTTI

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja btv
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Maalaisjuntti on ihminen, joka katselee hurmiossa Kauniita ja rohkeita ja uskoo sen olevan totta. Hänellä ei ole omaa elämää.
- Kaupunkilaisjuntti ei tajua, että on elämää myös kehä III ulkopuolella. Hän ei myöskään tiedä, että maito tulee lehmästä ja munat kanasta.
- Tavis maalainen on nimensä mukaisesti melko tavallinen ihminen, joka asuu maaseudulla. Häntä ei voi sanoa juntiksi. Hän seuraa aikaansa ja nauttii elämästään maaseudulla.
- Tavis kaupunkilainen menee samaan kategoriaan kuin edellinenkin.
- Metsäläinen puolestaan ei ole koskaan käynyt omaa postilaatikkoaan pidemmällä. Hän asuu jossakin korvessa, eikä seuraa aikaansa.
- Urbaani on ihminen, joka voi toisinaan mennä yli hilseen. Hän voi itse kuvitella olevansa muiden yläpuolella ja erikoisuuden tavoittelu menee jo hulluuden puolelle.
 

Yhteistyössä